Чай одразу після обіду: поміркована пауза для кращого засвоєння їжі

Чай одразу після обіду: поміркована пауза для кращого засвоєння їжі

Смакуємо після обіду: чому не варто пити чай відразу

Чаювання – не обов’язкова частина трапези

Дієтологи радять утримуватися від чаювання як-найшвидше після обіду. Гастроентерологи пояснюють, що в цьому випадку можуть виникнути проблеми з травленням.

Таніни – небезпечні союзники шлунка
Багато людей люблять випити гарячу чашку чаю після їжі. Проте фахівці радять зробити паузу хоча б 30 хвилин, перш ніж насолоджуватися напоєм. Причина криється у вмісті танінів у чаї.

Таніни – природні сполуки, що зустрічаються в різних продуктах, таких як кава, какао, шоколад і деякі горіхи. Вони ускладнюють засвоєння низки корисних мікроелементів, зокрема заліза, важливого складника гемоглобіну. Це особливо помітно, коли мова йде про рослинні джерела заліза.

Якщо одразу після їжі випивати чай, частина поживних речовин просто не засвоюється. Гречана каша з овочами чи куряче філе в такому разі принесуть організму менше користі, що може бути критичним за низького рівня гемоглобіну.

Залізний запас організму під загрозою

Нестача заліза впливає на доставку кисню до клітин, у тому числі до мозку. Це спричиняє зниження енергії та швидку втому. Навіть за умови повноцінного харчування та достатнього сну така проблема може виникати, якщо регулярно вживати чай одразу після їжі.

Чорний чай має сильніший вплив на засвоєння заліза, ніж зелений. Утім, фахівці рекомендують робити перерву після трапези перед вживанням будь-якого чаю.

Крім того, чай створює додаткове навантаження на шлунок. Хоча напій майже не містить калорій, він збільшує обсяг вмісту шлунка та розбавляє шлунковий сік. Це сповільнює перетравлення їжі та може викликати відчуття важкості в животі після обіду.

Щоб їжа приносила максимальну користь і не викликала дискомфорту, фахівці радять витримувати 30-хвилинну паузу після трапези перед вживанням чаю.

Website information support by poshuk.info | Created and Supporting by Gramatorik